Údržba webových stránek a bezpečnost

Čas čtení: 3 minuty

Jako váš počítač nebo mobil i webovky jsou založené na nějakém operačním systému, který čas od času je zapotřebí aktualizovat na novější a bezpečnější verze.

Proč je potřeba webové stránky udržovat aktualizované?

Jako váš počítač nebo mobil i webové stránky jsou založené na nějakém operačním systému, který čas od času je zapotřebí aktualizovat na novější a bezpečnější verze.

1) Důvod: bezpečnost

Hlavním důvodem k provádění aktualizací CMS, šablony a pluginů je mít na svých webových prezentacích nejnovější kód, který vývojáři neustále vyvíjí a záplatují. Na internetu běhá spousty kódů, které mohou otevřít vrátka do administrace webů a umožnit tak přístup nezvaným hostům k vašim datům.

2) Důvod: vývoj

Dalším důvodem proč držet všechny prvky Vašich webových stránek v nejnovější verzi je vývoj.

Jak samotné jádro wordpressu, tak i šablona a pluginy jsou od tvůrců nepřetržitě vyvíjeny a optimalizovány, aby splňovali nejnovější trendy. Díky bohaté zpětné vazbě od uživatelů se přidávají nové funkce a možnosti, které si komunita uživatelů vyžádá od všech tvůrců. Často se stává, že řešíte nějaký problém na svém webu, který nevíte jak vyřešit, a při tom je dost možné, že v nejnovější verzi je přidána nová funkce či fix onoho problému.

3) Důvod: optimalizace

Skoro všechny fulltextové vyhledávače (Google, Seznam, Bing a jiné) upřednostňují webové prezentace, které se rychle načítají, mají správně napsaný kód a jsou lehce k dispozici informace o jakém tématu se na webových stránkách hovoří. Tyto parametry jsou neustále optimalizovány na nejnovější trendy a technologie, a proto je aktualizace webu nedílnou součástí údržby Vašich webových stránek.

 

A na závěr čísla

Až 30% všech webových stránek je vytvořeno na wordpressu. (aktualizace 18.3.2018)

Přes 73% všech wordpress instalací je považováno za nezabezpečené.

Pouze 40% všech webů na tomto systému je aktualizováno ihned po vydání nových záplat.

Vzhledem k takto velké oblíbenosti tohoto redakčního systému je zapotřebí počítat i s velkým počtem útoků a různých pokusů, jak tento systém prolomit. Jediným možným řešením je neusnout na vavřínech a o svůj web se starat, nebo požádat někoho kdo se vyzná o pomoc. Rádi Vám s tímto tématem pomůžeme. Kontakt zde.